KURUMSAL / KURUMSAL

Kurtsan Otomotiv San. ve Tic. Ltd. Şti. 1982 yılında kurulmuştur ve o günden bu yana kamyon, otobüs, traktör ve treyler için porya üretimini sürdürmektedir.

Tüm ticari araç pazarında 300 den fazla ürün çeşidi ile Kurtsan, bu alanda Dünya liderliğini de sürdürmektedir.  Bu ürün portföyüne ek olarak her türlü özel porya imalatı da fabrikamızda yapılmaktadır. 

Ayrıca ürün gamına yeni eklenen tekerlek rulmanları ile birlikte firmamız katma değeri yükselmiş son mamul olan Porya Kitlerini de 2009 yılı itibariyle piyasaya sunmuştur.

Dökümhane kapasitemizin artırılmasıyla fabrikamız 100.000 adet/yıl porya üretecek kapasiteye ulaşmıştır. Şirketimiz bu üretimin hem iç hem dış pazarda satışa dönüşmesiyle hızlı büyümesini sürdürmektedir. ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sertifikasına sahip olan tesisimizde teknik resim, modelleme, dökümhane, CNC tezgâhlarında işleme, kalite kontrol, boyama, paketleme ve depolama üniteleri bulunmaktadır. Aynı zamanda ihracatını da hızla artıran şirketimiz Türkiye'de ve Avrupa bulunan bazı dingil firmalarına da OEM üretimlerini sürdürmektedir.

Yedek parça sektöründe de İngiltere, Almanya, Fransa, İtalya, İspanya, Polonya, Macaristan, Finlandiya, İsveç, Slovakya, Sırbistan, Rusya, Beyaz Rusya, Yunanistan, Tunus, Mısır, Fas, Cezayir, Güney Kore, Malezya, Tayland, Singapur, BAE ve Şili’de bulunan bayilerimiz aracılığı ile satışlarımız sürmektedir. Amacımız dünyanın her yerinden yeni bayiiler, distribütörler ve dingil üreticileri ile yeni işbirlikleri oluşturmaktır.        

•Mevcut Kapasite: 6.500 adet porya / ay -  195.000 kg / ay 

•İhracat Yapılan Ülkeler: İngiltere, Almanya, Fransa, İtalya, İspanya, Polonya, Macaristan, Finlandiya, İsveç, Slovakya, Sırbistan, Rusya, Beyaz Rusya, Yunanistan, Tunus, Mısır, Fas, Cezayir, Güney Kore, Malezya, Tayland, Singapur, BAE ve Şili Hedeflenen Yeni Pazarlar: Amerika Birleşik Devletleri, Brezilya, Arjantin, Kolombiya, Kanada, Güney Afrika, Avustralya. 

•Toplam Satışlarda İhracat Oranı: %72 (2011) -  %65 (2010) - %55 (2009)

•İstihdam: Mevcut 57

 

Her Hakkı Saklıdır. 2015 | www.kurt-san.com

Tasarım: ONEWAY | Yazılım: BİLİŞİMOFİS