KURUMSAL / KURUMSAL

Başarı konusunda global anlamdaki yeni bakışın bir uzantısı olan Kurtsan Otomotiv San. Tic. Ltd. Şti. 1982 yılında Konya da kurulmuştur.

Yaklaşık 40 yıldır kamyon, otobüs, traktör ve treylerler için porya üretimini yapmaktadır. Ticari araç parçalarında tüm talepleri anında karşılayarak porya denilince akla gelen ilk isimlerden olmayı başarıp 650’den fazla zengin ürün çeşidiyle ve güçlü stoğuyla bu alanda liderliği ele almıştır.

2016 yılında gerçekleştirdiği 20.000 m2 'lik yeni fabrika ve üretim hatları yatırımı ile yıllık 500.000 adet porya üretim kapasitesine ulaşan Kurtsan, mevcut ürün çeşidiyle sınırlı kalmayıp, müşteri taleplerine uygun özel seri porya üretimlerini de gerçekleştirmektedir.

FAG, SKF ve Timken firmaları ile yapılan anlaşmalar neticesinde, rulmanları ile birlikte katma değeri yükselmiş son mamul olan porya kitlerini 2009 yılı itibariyle piyasaya sunarak ismini çeşitli pazarlarda daha da kökleştirmeyi başarmıştır. Bu değişim dalgasını deneyiminin yükselişi ya da yenilikçiliğinin demokratikleşmesi olarak da görebilirsiniz. Ürünleri mükemmelleştirmek ve rekabet avantajlarını arttırmak için kendini sürekli yenileyip, güncellemektedir.

Bureau Veritas ISO 9001:2008 Kalite yönetim sertifikasıyla kalitesini tescilleyen Kurtsan; teknik resim, modelleme, dökümhane, CNC tezgahında işleme, kalite kontrol, boyama, paketleme ve depolama üniteleri ile birlikte tüm porya üretim proseslerinin tamamını kendi bünyesinde gerçekleştirmektedir. Buna ek olarak Kurtsan'ın çevreye, insan sağlığına ve güvenliğine olan saygısı ve hassasiyeti de yine Bureau Veritas tarafından ISO 14001:2004 ve OHSAS 18001:2007 sertifikaları ile onaylanmıştır.

Sadece poyra üretmekle kalmayıp ihracatını fazlasıyla geliştirmiş bir firma olarak, Türkiye ve Avrupa'da bulunan bazı dingil firmalarına da OEM porya üretimi yapmaktadır.

Yedek parça sektöründe İngiltere, Almanya, Fransa, İtalya, İspanya, Polonya, Macaristan, Finlandiya, İsveç, Slovakya, Sırbistan, Rusya, Beyaz Rusya, Yunanistan, Mısır, Fas, Tunus, Cezayir, Güney Kore, Malezya, Tayland, Singapur, BAE, Şili ve diğer 57 ülkede bulunan bayileri aracığıyla ile satışları sürmektedir.

Kalitesiyle büyük başarılara imza atan Kurtsan yurt içinde ve yurt dışında lider pozisyonunu yeni bayiler, yeni distribütörler ve yeni dingil üreticileri ile işbirlikleri kurarak daha da pekiştirmeyi hedeflemektedir.

Her Hakkı Saklıdır. 2015 | www.kurt-san.com

Tasarım: ONEWAY | Yazılım: BİLİŞİMOFİS